The best of Asia – Miasta

 W Azji większość miast jest Za…duża, tłoczona, korkowana, brudna itp. Zazwyczaj nasze wizyty w miastach to max 2 dni kiedy jeszcze dane miejsce cieszy i nie wymęczy. Najbardziej „wyczerpujące” miasta Azji, gdzie nawet 2 dni potrafiły dać nam naprawdę w kość, są w Indiach oraz na Filipinach. Jest jednak kilka miast do których chętnie powracamy. Z cyklu The best of Asia, przedstawiamy naszym zdaniem najlepsze Azjatyckie miasta.

Miejsce 1: Singapur

Singapur

Singapur

Singapur jest nie tylko najczystszym miastem Azji, ale również najbardziej nowoczesnym. Wspaniałe drapacze chmur pomieszane z etnicznymi dzielnicami China Town czy Little India. Jest to również miasto w którym czujemy się na prawdę bardzo bezpiecznie, nawet w środku nocy. No i można pobiegać w parku przy Marina Sands z muzyką jazzową płynącą z miejskich głośników.

Singapur

Singapur

Singapur

Singapur

Singapur

Singapur

Singapur

Singapur

Miejsce 2: Bangkok

 

Ulice w Bangkoku

Ulice w Bangkoku

Bangkok uwielbiam za… wszystko!

Bangkok

Bangkok

Bangkok

Bangkok

Bangkok

Bangkok

Bangkok

Bangkok

Bangkok

Bangkok

Bangkok

Bangkok

Bangkok

Bangkok

Miejsce 3: Kuala Lumpur

Kuala Lumpur

Kuala Lumpur

 Trzeba było wymienić trzecie miasto, a nie było łatwo, więc padło na Kuala Lumpur 😉 To taki żart 😉 Kuala Lumpur nie jest może najwspanialszym miastem świata, ale jednak warte jest wizyty. Bywa tu wprawdzie brudno i trochę zagrzybiało, ale bywa też przesympatycznie. Malezyjczycy to jedni z najsympatyczniejszych ludzi w całej Azji. Podobnie jak większość kraju miasto to zamieszkuje oryginalna mieszanka ludności Malajskiej, Chińskiej, Indyjskiej i kto wie jakiej jeszcze. Wszystko to jednak działa w większości przypadków bez większych zgrzytów. Możemy więc jednego dnia odwiedzić meczet, świątynie hinduską, pagodę chińską i kościół na koniec, zjadając po drodze indyjskie lub pakistańskie śniadanie, malajską laksę na lunch i smażoną wieprzowinkę „po chińsku” z piwem na kolację.  Nie można też pominąć wizyty przy ikonicznych bliźniaczych wieżach Petronas Towers. Niezaprzeczalnym plusem Kuala Lumpur jest też fakt, że jest głównym hubem Air Asia, czyli największej taniej linii w tym rejonie świata. Można więc dostać się stąd dosłownie wszędzie i często jest tu po prostu „po drodze”.

Kuala Lumpur

Kuala Lumpur

Kuala Lumpur

Kuala Lumpur

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *