Tanie latanie – podstawy

Tanie latanie

Na lotnisku w Warszawie

Na lotnisku w Warszawie

Na początek kilka kwestii zgoła oczywistych, ale dla przypomnienia:
– Bilety kupujemy ze sporym wyprzedzeniem. Jak sporym? Tego do końca nie wiadomo, najlepiej kilka miesięcy, ale też nie koniecznie 9 miesięcy czy rok, bo w międzyczasie jeszcze sporo kolejnych promocji może się pokazać. Najlepiej zacząć więc na spokojnie kilka miesięcy wcześniej i śledzić co się dzieje.

– Elastyczność – zarówno w wyborze daty jak i godziny wylotu oraz samego miejsca. Przykładowo gdy lecimy do Azji południo-wschodniej i szukamy Kuala Lumpur i tu nagle pokazuje się promocja na Bangkok. Z Bangkoku do Kuala Lumpur tanio dolecimy miejscowymi low-costami, a zawsze możemy coś jeszcze po drodze zobaczyć. Cały plan podróży możemy też dostosować to tego, co akurat liniie lotnicze „rzucą” na promocję.

– Niestety, ale często gdy chcemy latać tanio to może nie być szybko lub wygodnie. Tani lot często oznacza przesiadki i to czasem długie. Warto to rozważyć by na koniec nie okazało się, że za oszczędność 100 złotych skazujemy się na 2 przesiadki po 10 godzin i w konsekwencji tracimy dzień z wyjazdu. Czasem po prostu nie warto…

– W przypadku lotów dalszych warto poszukać wylotów z różnych miast Europy do których możemy tanio dolecieć low-costami. Podobnie jak w powyższym punkcie należy jednak pamiętać by nie przesadzić. Należy też pamiętać o sporym zapasie przy takich składakach, bo jakby nie patrzeć kupujemy osobne bilety i gdy nawali nam np. EasyJet to możemy przegapić główny lot do kraju docelowego.

– Latamy tylko z bagażami podręcznym gdy jest to możliwe – w przypadku tanich linii będzie sporo taniej i przede wszystkim wygodniej bo lżej.

– Loty w sezonie urlopowym, świątecznym i w weekendy są oczywiście najdroższe.

– Biletów najlepiej szukać w środku tygodnia, w weekendy linie często zawyżają ceny – chodzi tu o dzień bookowania biletu, a nie samego lotu!

– Linie lotnicze nas „śledzą” – nie sprawdzamy więc danego lotu co 5 minut, bo podbijamy cenę! Najlepiej też korzystać z trybu prywatnego w przeglądarce.

– Biletów szukamy zarówno bezpośrednio na stronach linii jak i przez pośredników, którzy paradoksalnie bywają tańsi. Przede wszystkim:
http://www.flipo.pl/
http://www.skyscanner.pl/
http://www.kayak.pl/
i wiele innych

– Zaglądamy na stronę fly4free.pl i śledzimy newsy i okazje , możemy też zarejestrować się na forum i utworzyć post w dziale szukam taniego lotu. Jeżeli tylko rozsądnie napiszemy zapytanie i wcześniej zadamy sobie trochę trudu na samodzielne poszukiwania to jest spora szansa, że znajdzie się wiele pomocnych osób które podzielą się pomysłami i znaleziskami.

-Gdy trafimy dobrą promocję nie wahamy się tylko kupujemy, najlepsze promo bardzo szybko się kończą!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *