Tanie linie lotnicze w Azji

 Oto lista tanich linii lotniczych w Azji – Azjatyckie low-costy:

Air Asia – Największa tania linia w regionie, mnóstwo połączeń, główne węzły to Kuala Lumpur, Bangkok, Dżakarta, Bali, Manila i jeszcze kilka innych. Połączenia krajowe i międzynarodowe po całej południowej i południowo-wschodniej Azji, a także do Nepalu, Chin, Japonii, Korei Południowej, Australii oraz Arabii Saudyjskiej. Kiedyś również na trasach do Europy, ale niestety loty te są obecnie zawieszone, gminna plotka jednak niesie, że planują powrót na Stary Kontynent.

Cebu Pacific – Tanie linie z Filipin, wiele lotów krajowych oraz międzynarodowych w tym do Australii. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że latają także do Dubaju, często w bardzo niskich cenach, co stwarza świetne możliwości dla lotów typu składak z dolotem do Dubaju na osobnym bilecie low-costami z Europy lub Bliskiego Wschodu. Warto czatować na promocje z biletami z 1 peso plus opłaty. Można wtedy latać za śmieszne pieniądze np. 130 zł z Manili do Sydney lub nawet poniżej 400 zł z Dubaju do Manili w jedną stronę.

Lion Air, Malindo Air, Thai Lion Air – Spółki indonezyjskiej grupy Lion Air, która obsługuje loty krajowe i międzynarodowe z Indonezji.

Malindo Air to ich wydział Malezyjski, loty krajowe i do Indonezji, Malezji, Indii, Bangladeszu, Nepalu, Singapuru oraz Tajlandii.

Thai Lion Air obsługuje loty z Bangkoku wewnątrz Tajlandii oraz do Dżakarty i Kuala Lumpur. Warto odnotować fakt, że w przypadku tych linii w cenie zawsze jest bagaż rejestrowany 15 kg, a ceny bywają porównywalne z Air Asia, gdzie za bagaż się dopłaca. Nie pobierają również (przynajmniej na razie) opłaty za transakcję kartą kredytową/debetową.

Nok Air  – Low cost z Tajlandii, w ofercie loty przede wszystkim krajowe, za to ilość obsługiwanych przez nich lotnisk w tym kraju może przyprawić o zawrót głowy. Loty międzynarodowe do Rangunu w Myanmarze oraz opcje fly&ride (lot plus autobus) do Laosu. Poza tym podobnie jak Air Asia mają w ofercie usługi Island Transfer w Tajlandii – w cenie przelot, bus i prom na popularne wyspy. W cenie na ich loty zawarty jest bagaż rejestrowany, ale pobierana jest drobna opłata za kartę.

Thai Smile  – Spółka – córka narodowego przewoźnika Thai Airways. Loty krajowe w cenach nieco wyższych niż konkurencja, ale bywają promocje, bagaż jest w cenie biletu. Niestety ich strona internetowa i system rezerwacji nie zawsze działa poprawnie.

 

 Tiger Air  – Tanie linie z siedzibą w Singapurze oraz w Australii. Loty z Singapuru po całym regionie, w tym do Indii i Australii (Perth). Wydział Australijski oferuje loty krajowe. Po przejęciu filipińskich linii Zest Air powstał też wydział  na Filipinach z wieloma połączeniami krajowymi i międzynarodowymi. Bagaż rejestrowany jest dodatkowo płatny, a początkowa cena z wyszukiwarki nie zawiera dodatkowych opłat i podatków, więc szybko rośnie przechodząc do kolejnego kroku. Zwłaszcza w Australii linie mają opinie niezbyt punktualnych, ale bez przesady.

Scoot – Kolejny low-cost z Singapuru, ale na dłuższe trasy do Australii, Chin, Japonii, Korei Południowej, Hong Kongu i Tajlandii.

Jet Star  – Low-cost rodem z Australii, więc polecany przede wszystkim na tamtejsze loty krajowe lub do Nowej Zelandii. Poza tym latają też do Azji, chociaż zazwyczaj trudno o dobre ceny w ich przypadku. Wydział Jet Star Asia obsługuje loty z Singapuru, Jet Star Pacific z Ho Chi Minh w Wietnamie, a Jet Star Japan oczywiście z Japonii. Warto odnotować, że latają też na Hawaje.

Viet Jet -Linie z Wietnamu, poza wieloma trasami krajowymi latają też w bardzo dobrych i dość stałych cenach do Siem Reap, Bangkoku i Singapuru. W cenie bagaż rejestrowany.

Spice Jet – Linie indyjskie, więc przede wszystkim loty krajowe w bardzo korzystnych cenach. Czasem koszt jest porównywalny z pociągiem, więc warto zawsze sprawdzić. Loty międzynarodowe do Dubaju i Sharjah, więc można je fajnie połączyć z lotami przez Bliski Wschód. Poza tym Bangkok, Kathmandu, Colombo, Male, Muscat, Kabul. W cenie bagaż rejestrowany.

IndiGo -Podobnie jak SpiceJet, loty przede wszyskim krajowe, a także Bangkok, Kathmandu, Dubaj, Muscat i Singapur. Bagaż rejestrowany w cenie.

GoAir – W ofercie jedynie loty krajowe, ale warto odnotować, że w przeciwieństwie do poprzednich GoAir lata również do Leh w Ladakhu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *